Totul pentru fotbal

Rapid București a bătut-o pe Academica și urcă pe 5 în Liga 1

0

Rapid București a învins Academica Clinceni luni seara, în ultima partidă din cadrul etapei a XV-a a Ligii 1.Rapid București s-a impus în deplasare în partida cu Academica Clinceni.

Scorul a fost 3-2 , după ce la pauză gazdele conduceau cu 1-0. Giuleștenii au reușit să întoarcă scorul în repriza a doua și au înscris golul victoriei în minutul 85.

În urma acestei victorii, Rapid a urcat pe locul 5 în clasament, cu 26 de puncte în 15 partide. Academica Clinceni a rămas pe ultima poziție în clasament, având doar 4 puncte adunate în 15 partide. Formația din Clinceni este singura din Liga 1 care nu are nicio victorie în actuala ediție a campionatului național.