Connect with us

LIGA 2

A fost stabilit programul ediției 2022-2023 a Ligii 2: Când se joacă Steaua – Dinamo

Published

on

Federația Română de Fotbal organizează miercuri, 20 iulie 2022, cu aproape două săptămâni și jumătate înainte de startul noului sezon, tragerea la sorți pentru stabilirea programului ediției 2022-2023 a Ligii 2. Evenimentul începe de la ora 12:00, la Casa Fotbalului, în sala ”Nicole Dobrin”.

Noul sezon de Liga 2 e programat să înceapă în data de 6 august, însă cel mai probabil va debuta mai devreme cu o zi sau două, în funcție de cum decid deținătorii de drepturi tv să programeze meciurile pe care le vor televiza, relatează prosport.ro

Programul primei etape a Ligii 2, ediția 2022-2023:

Etapa 1 – 06.08.2022

CS Comunal Șelimbăr – FC Brașov
Politehnica Timișoara – Unirea Constanța
Progresul Spartac – Dinamo București
SC Oțelul Galați – Politehnica Iași
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSC Dumbrăvița
Unirea Dej – FK Miercurea Ciuc
Concordia Chiajna – CSM Slatina
Steaua București – Metaloglobus București
Gloria Buzău – Ripensia Timișoara
Unirea Slobozia – Minaur Baia Mare

Etapa 2 – 13.08.2022

FC Brașov – Minaur Baia Mare
Ripensia Timișoara – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – Gloria Buzău
CSM Slatina – Steaua București
FK Miercurea Ciuc – Concordia Chiajna
CSC Dumbrăvița – Unirea Dej
Politehnica Iași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Dinamo București – SC Oțelul Galați
Unirea Constanța – Progresul Spartac
CS Comunal Șelimbăr – Politehnica Timișoara

Etapa 3 – 20.08.2022

Politehnica Timișoara – FC Brașov
Progresul Spartac – CS Comunal Șelimbăr
SC Oțelul Galați – Unirea Constanța
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Dinamo București
Unirea Dej – Politehnica Iași
Concordia Chiajna – CSC Dumbrăvița
Steaua București – FK Miercurea Ciuc
Gloria Buzău – CSM Slatina
Unirea Slobozia – Metaloglobus București
Minaur Baia Mare – Ripensia Timișoara

Etapa 4 – 27.08.2022

FC Brașov – Ripensia Timișoara
Metaloglobus București – Minaur Baia Mare
CSM Slatina – Unirea Slobozia
FK Miercurea Ciuc – Gloria Buzău
CSC Dumbrăvița – Steaua București
Politehnica Iași – Concordia Chiajna
Dinamo București – Unirea Dej
Unirea Constanța – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CS Comunal Șelimbăr – SC Oțelul Galați
Politehnica Timișoara – Progresul Spartac

Etapa 5 – 03.09.2022

Progresul Spartac – FC Brașov
SC Oțelul Galați – Politehnica Timișoara
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CS Comunal Șelimbăr
Unirea Dej – Unirea Constanța
Concordia Chiajna – Dinamo București
Steaua București – Politehnica Iași
Gloria Buzău – CSC Dumbrăvița
Unirea Slobozia – FK Miercurea Ciuc
Minaur Baia Mare – CSM Slatina
Ripensia Timișoara – Metaloglobus București

Etapa 6 – 10.09.2022

FC Brașov – Metaloglobus București
CSM Slatina – Ripensia Timișoara
FK Miercurea Ciuc – Minaur Baia Mare
CSC Dumbrăvița – Unirea Slobozia
Politehnica Iași – Gloria Buzău
Dinamo București – Steaua București
Unirea Constanța – Concordia Chiajna
CS Comunal Șelimbăr – Unirea Dej
Politehnica Timișoara – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Progresul Spartac – SC Oțelul Galați

Etapa 7 – 17.09.2022

SC Oțelul Galați – FC Brașov
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Progresul Spartac
Unirea Dej – Politehnica Timișoara
Concordia Chiajna – CS Comunal Șelimbăr
Steaua București – Unirea Constanța
Gloria Buzău – Dinamo București
Unirea Slobozia – Politehnica Iași
Minaur Baia Mare – CSC Dumbrăvița
Ripensia Timișoara – FK Miercurea Ciuc
Metaloglobus București – CSM Slatina

Etapa 8 – 01.10.2022

FC Brașov – CSM Slatina
FK Miercurea Ciuc – Metaloglobus București
CSC Dumbrăvița – Ripensia Timișoara
Politehnica Iași – Minaur Baia Mare
Dinamo București – Unirea Slobozia
Unirea Constanța – Gloria Buzău
CS Comunal Șelimbăr – Steaua București
Politehnica Timișoara – Concordia Chiajna
Progresul Spartac – Unirea Dej
SC Oțelul Galați – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Etapa 9 – 08.10.2022

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC Brașov
Unirea Dej – SC Oțelul Galați
Concordia Chiajna – Progresul Spartac
Steaua București – Politehnica Timișoara
Gloria Buzău – CS Comunal Șelimbăr
Unirea Slobozia – Unirea Constanța
Minaur Baia Mare – Dinamo București
Ripensia Timișoara – Politehnica Iași
Metaloglobus București – CSC Dumbrăvița
CSM Slatina – FK Miercurea Ciuc

Etapa 10 – 15.10.2022

FC Brașov – FK Miercurea Ciuc
CSC Dumbrăvița – CSM Slatina
Politehnica Iași – Metaloglobus București
Dinamo București – Ripensia Timișoara
Unirea Constanța – Minaur Baia Mare
CS Comunal Șelimbăr – Unirea Slobozia
Politehnica Timișoara – Gloria Buzău
Progresul Spartac – Steaua București
SC Oțelul Galați – Concordia Chiajna
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Dej

Etapa 11 – 22.10.2022

Unirea Dej – FC Brașov
Concordia Chiajna – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Steaua București – SC Oțelul Galați
Gloria Buzău – Progresul Spartac
Unirea Slobozia – Politehnica Timișoara
Minaur Baia Mare – CS Comunal Șelimbăr
Ripensia Timișoara – Unirea Constanța
Metaloglobus București – Dinamo București
CSM Slatina – Politehnica Iași
FK Miercurea Ciuc – CSC Dumbrăvița

Etapa 12 – 29.10.2022

FC Brașov – CSC Dumbrăvița
Politehnica Iași – FK Miercurea Ciuc
Dinamo București – CSM Slatina
Unirea Constanța – Metaloglobus București
CS Comunal Șelimbăr – Ripensia Timișoara
Politehnica Timișoara – Minaur Baia Mare
Progresul Spartac – Unirea Slobozia
SC Oțelul Galați – Gloria Buzău
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Steaua București
Unirea Dej – Concordia Chiajna

Etapa 13 – 05.11.2022

Concordia Chiajna – FC Brașov
Steaua București – Unirea Dej
Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Unirea Slobozia – SC Oțelul Galați
Minaur Baia Mare – Progresul Spartac
Ripensia Timișoara – Politehnica Timișoara
Metaloglobus București – CS Comunal Șelimbăr
CSM Slatina – Unirea Constanța
FK Miercurea Ciuc – Dinamo București
CSC Dumbrăvița – Politehnica Iași

Etapa 14 – 12.11.2022

FC Brașov – Politehnica Iași
Dinamo București – CSC Dumbrăvița
Unirea Constanța – FK Miercurea Ciuc
CS Comunal Șelimbăr – CSM Slatina
Politehnica Timișoara – Metaloglobus București
Progresul Spartac – Ripensia Timișoara
SC Oțelul Galați – Minaur Baia Mare
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia
Unirea Dej – Gloria Buzău
Concordia Chiajna – Steaua București

Etapa 15 – 26.11.2022

Steaua București – FC Brașov
Gloria Buzău – Concordia Chiajna
Unirea Slobozia – Unirea Dej
Minaur Baia Mare – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timișoara – SC Oțelul Galați
Metaloglobus București – Progresul Spartac
CSM Slatina – Politehnica Timișoara
FK Miercurea Ciuc – CS Comunal Șelimbăr
CSC Dumbrăvița – Unirea Constanța
Politehnica Iași – Dinamo București

Etapa 16 – 03.12.2022

FC Brașov – Dinamo București
Unirea Constanța – Politehnica Iași
CS Comunal Șelimbăr – CSC Dumbrăvița
Politehnica Timișoara – FK Miercurea Ciuc
Progresul Spartac – CSM Slatina
SC Oțelul Galați – Metaloglobus București
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara
Unirea Dej – Minaur Baia Mare
Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
Steaua București – Gloria Buzău

Etapa 17 – 25.02.2023

Gloria Buzău – FC Brașov
Unirea Slobozia – Steaua București
Minaur Baia Mare – Concordia Chiajna
Ripensia Timișoara – Unirea Dej
Metaloglobus București – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – SC Oțelul Galați
FK Miercurea Ciuc – Progresul Spartac
CSC Dumbrăvița – Politehnica Timișoara
Politehnica Iași – CS Comunal Șelimbăr
Dinamo București – Unirea Constanța

Etapa 18 – 04.03.2023

FC Brașov – Unirea Constanța
CS Comunal Șelimbăr – Dinamo București
Politehnica Timișoara – Politehnica Iași
Progresul Spartac – CSC Dumbrăvița
SC Oțelul Galați – FK Miercurea Ciuc
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Unirea Dej – Metaloglobus București
Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara
Steaua București – Minaur Baia Mare
Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Etapa 19 – 11.03.2023

Unirea Slobozia – FC Brașov
Minaur Baia Mare – Gloria Buzău
Ripensia Timișoara – Steaua București
Metaloglobus București – Concordia Chiajna
CSM Slatina – Unirea Dej
FK Miercurea Ciuc – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSC Dumbrăvița – SC Oțelul Galați
Politehnica Iași – Progresul Spartac
Dinamo București – Politehnica Timișoara
Unirea Constanța – CS Comunal Șelimbăr

Click to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Copyright © 2022 Total Fotbal. Toate drepturile rezervate.